Jak wybrać drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne są niezbędne dla integralności naszych domów. Chronią nasze bezpieczeństwo, prywatność, wspomagają izolację akustyczną i pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę otoczenia, jednocześnie odzwierciedlając nasz osobisty styl. Jak wybrać satysfakcjonujące drzwi wewnętrzne do domu lub biura? Należy wziąć pod uwagę wiele elementów.

 

Długość życia

Przebudowa lub budowa domu od podstaw to ważna inwestycja, która wymaga dużo czasu, pieniędzy i osobistych poświęceń. Pomiędzy pracownikami w twoim domu a brakiem dostępu do pomieszczeń w budowie, przebudowa może zakłócić codzienną funkcję domu. Decydując się na zmiany w swoim domu, chcesz korzystać z produktów, które przetrwają próbę czasu, zarówno pod względem stylu, jak i integralności. Drzwi muszą wytrzymać intensywne codzienne użytkowanie, ważne jest, aby zainwestować w produkt, który będzie trwał.

Koszt

Wymiana drzwi w domu może być kosztowna – prawie każde pomieszczenie w domu jest zabezpieczone jednym! Czy sama cena ma znaczenie w wyborze produktu? Niedrogie produkty mogą wydawać się atrakcyjne, patrząc na szacunkowe ceny przebudowy, ale istnieje wiele ukrytych „kosztów”, o których konsument nie zawsze jest świadomy. Trwałość jest tego przykładem, jeśli drzwi są początkowo niedrogie, może być konieczna częstsza wymiana. Koszty zakupu nowych drzwi, okuć i robocizny będą się z czasem sumować. Innym kosztem, który należy wziąć pod uwagę, jest koszt środowiskowy, a także koszt związany z bezpieczeństwem osobistym.

 

Łatwość konserwacji

Ty już dbasz o tak wiele każdego dnia, zmniejsz drzwi o jedną rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę. Wybierz innowacyjne produkty, które wymagają niewielkiej konserwacji (takich jak odkurzanie, smarowanie lub wycieranie), aby naprawdę uczynić produkt wart Twojego czasu.

 

Łatwość instalacji

Dużo pieniędzy można zaoszczędzić, jeśli drzwi są tak łatwe w montażu, że można to zrobić samemu! Jest to z pewnością ważna uwaga przy podejmowaniu decyzji o aktualizacji domu.

 

Dostosowywanie

Styl i osobisty gust zmieniają się z czasem. Fajnie jest malować, przestawiać meble i zmieniać wygląd swojego domu. Wybór drzwi, które można tak łatwo dostosować, jak reszta domu, jest ważny. Możliwość nałożenia koloru ma kluczowe znaczenie dla wszechstronności drzwi.

 

Wybór materiału

To prowadzi nas do wyboru materiału. Co sprawia, że ​​drzwi są wysokiej jakości? Wszystko zależy od tego, jak priorytetyzujesz powyższe kryteria. Dla każdego możliwego materiału będą zalety i wady. Pod względem ceny, od najtańszego do najbardziej, masz PCV, stal, drewno, szkło i aluminium. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, od najmniej do najbezpieczniejszego: PCV, stal, drewno, szkło i aluminium. W tych kategoriach jest wiele niuansów. Drzwi PCV mogą być najtańsze, ale czy są trwałe i trwałe? Drzwi aluminiowe można uznać za najbezpieczniejsze, ale jaki nastrój tworzą w domu drzwi aluminiowe?

 

 

 

Drewno

Drzwi drewniane to najpopularniejszy wybór do użytku domowego. Uwielbiane za elegancję i trwałość, dają nabywcom niezliczone możliwości stylistyczne i szeroką gamę drewna do wyboru. Od klasycznych przez rustykalne po ultranowoczesne, drzwi można łatwo dostosować do wystroju domu.

 

Z punktu widzenia ochrony środowiska drzwi wykonane z drewna mogą promować praktyki korzystne dla środowiska. Jeśli jest to zrównoważone, firmy, które praktykują ponowne zalesianie, promują produkcję tlenu i sekwestrację węgla.

 

Z pragmatycznego punktu widzenia drzwi drewniane zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Są trwałe i odporne na zużycie. Po dodaniu farby lub lakieru wydłuża się ich żywotność. Żaden inny materiał nie zapewnia takiego poczucia ciepła i komfortu jak drzwi drewniane, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich koszt i trwałość.

Żelazo lub stal

Starsze metalowe drzwi są zwykle wykonane z żelaza, chociaż obecnie powszechną praktyką jest mieszanie metali o niższym współczynniku utleniania, takich jak stal. Stal jest niedroga i trwała. Żelazne drzwi mają kilka głównych wad do użytku domowego; jak rdza, wysoka konserwacja, niska izolacja termiczna i akustyczna, estetyka przemysłowa, krótka żywotność, niełatwa do dostosowania, łatwa do wgniecenia i zarysowania oraz ogólne ograniczenia użytkowe. Produkty metalowe wymagają znacznie więcej energii do produkcji i często są wytwarzane przy użyciu procesów niebezpiecznych dla środowiska.

 

Aluminium

Aluminium może być uważane za jeden z najbezpieczniejszych materiałów do budowy drzwi, ale najczęściej stosuje się je tylko na zewnątrz. Podczas gdy są łatwe w utrzymaniu i mają dobrą izolację akustyczną, drzwi aluminiowe mają niską odporność na uderzenia, nie są łatwe do dostosowania i nie zapewniają ciepłej atmosfery podczas użytkowania wewnątrz.

 

Szkło

Przezroczystość może sprawić, że szkło stanie się atrakcyjną opcją w niektórych przestrzeniach; ale z tym wiąże się brak prywatności. Szkło może sprawić, że pomieszczenia będą wydawały się większe i zapewnią naturalne oświetlenie, dzięki czemu pomieszczenia będą wydawały się jaśniejsze i większe. Szklane drzwi są łatwe w czyszczeniu i konserwacji, ale są również łatwiejsze do stłuczenia i nie tak proste w dostosowywaniu. Szkło hartowane jest bardziej odporne na wstrząsy, ale nie zapewnia dużej izolacji akustycznej ani termicznej.

 

PCV

Drzwi UPVC są solidne, trwałe i wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, chociaż pomimo ich solidnego charakteru, w rzeczywistości brakuje im integralności strukturalnej. Chociaż są opłacalne i zapewniają izolację termiczną i akustyczną, trudno je dostosować lub zaktualizować, co czyni je mniej odpornymi na próby czasu i mody. Materiały syntetyczne stają się coraz trudniejsze do recyklingu i ponownego użycia, co czyni je mniej zrównoważoną opcją.

 

Podsumowanie

Drzwi drewniane mogą być najlepszym wyborem do użytku domowego ze względu na ich ciepło otoczenia i ciepło, izolację akustyczną/prywatność, możliwość dostosowywania i aktualizacji w czasie, trwałość i długowieczność. Wybierając drzwi drewniane, ważne jest, aby wybrać firmę, która dba o zapewnienie jakości i przejrzystość, stosując wyłącznie certyfikowane drewno i zrównoważone praktyki ponownego zalesiania.